موارد استفاده از طلای زرد در روز و شب متفاوت است. اگر از آن دسته خانم ها هستید که به طلای زرد علاقه دارید و دوست دارید طلایتان را در معرض دید قرار بدهید، بهتر است از دستبند استفاده کنید. دستبند بهترین موقعیت را در دستنتان برای به چشم آمدن دارد، حتی بیشتر از انگشترهایی که بدست دارید.

بهتر است در روز از انگشترهای ظریف طلای زرد با نگین های کوچک استفاده کنید، زیرا برای انجام دادن فعالیت های روزمره بهتر است از انگشترهای ساده استفاده کنید تا به هنگام انجام کارهایتان اذیت نشوید.

اگر از گردنبند می خواهید استفاده کنید، باید با توجه به لباسی که برتن می کنید گردنبندتان را انتخاب کنید. برای مثال اگر لباسی که یقه بسته دارد یا یقه اسکی است بر تن می کنید، بهتر است گردن بند بر گردن خود نیاویزید زیرا با این مدل یقه ها اصلا گردن بند شما مشخص نمی شود. اگر تاپ یا لباس یقه باز برتن می کنید بهتر است از گردن بند های بلند استفاه کنید. بسته به سلیقه و خواسته ی خودتان می توانید با لباس های دکلته از طلا و جواهرات زرد یا سفید استفاده کنید.

هرگز چند گردنبند متفاوت را با یکدیگر بر گردن نیایندازید، برای مثال گردنبند سفید و زرد را هم با هم نیاندازید. حتی اگر گردن بند ها دارای رنگ یکسانی است باز هم هردو را با هم استفاده نکنید. اگر شما فردی چاق باشید این کار باعث به چشم آمدن بیشتر چاقی شما می شود.

برای مهمانی های شبانگاهی که می خواهید از طلای زرد استفاده کنید :.۷٫هتر است از دکلته هایی با رنگ مشکی و یا لباس های یقه باز با رنگ های : قهوه ای ، مشکی ، نارنجی ، رنگ هایی که دارای ترکیب قرمز می باشند، قرمز ، شرابی و امثالهم استفاده کنید.

حال با طلای سفید از چه لباس هایی با چه ترکیب رنگی استفاده کنیم؟

طلای سفید بیشتر مورد پسند و استفاده ی افراد جوان است و جوانان طلای سفید را بر طلای زرد ترجیح می دهند. طلای سفید دارای مزیت های بیشتری نسبت به طلای زرد است و می توانید با آن لباس هایی با رنگ های متفاوت بر تن کنید. شما می توانید با پوشیدن رنگ های متفاوت زیبایی خود را با استفاده از طلا وجواهرات سفید چندین برابر کنید.

در روز بهتر است از جواهراتی استفاده کنید که مزاحم فعالیت های روزمره تان نشود. حتی برای داشتن جلوه بیشتر می توانید از زیور آلات رنگی استفاده کنید و یا آن ها را با طلای سفید بیاویزید. اما اینکار جلوه ی زیبایی با طلای زرد نخواهد داشت.
طلای سفید بدلیل براق بودن و درخشندگی زیاد برای مهمانی های شبانه فوق العاده است و با ترکیب لباس های مشکی به جلوه و براقی آن افزوده می شود.

طلای سفید با رنگ های قرمز، سفید و فیروزه ای بسیار زیبا می شود. و همانطور گفتیم با رنگ های مشکی و خاکستری و دیگر رنگ های تیره جلوه ی فوق العاده ای پیدا خواهد کرد.

توجه کنید که لباس های با ترکیب رنگ نارنجی را با طلای سفید استفاده نکنید و جایگزین آن از جواهرات زرد استفاده کنید.